Natalia Kruszewska
Psycholog,
Psychoterapeuta,
Psychotraumatolog
Konsultacje psychologiczne / Psychoterapia
w Ostródzie i ONLINE
BLOG O ZDROWIU PSYCHICZNYM
I DBANIU O SIEBIE
Najnowszy wpis
Psychoterapia poznawczo-behawioralna to uznana i szeroko stosowana forma psychoterapii, która oferuje skuteczne metody leczenia depresji i innych zaburzeń psychicznych. Terapia poznawczo-behawioralna to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia depresji, oferuje skuteczne narzędzia do radzenia sobie z objawami depresyjnymi i poprawy jakości życia.
W tym artykule dowiesz się, jak działa Psychoterapia Poznawczo - Behawioralna, jakie techniki są stosowane w terapii oraz dla kogo ten nurt terapeutyczny jest odpowiedni. Przyjrzymy się bliżej mechanizmom działania tego nurtu terapeutycznego, technikom stosowanym w terapii oraz dowodom naukowym potwierdzającym jej efektywność.
FOBIA SPOŁECZNA:
terapia poznawczo - behawioralna CBT pomaga pokonać lęk
Fobia społeczna to przewlekły lęk przed oceną, krytyką i odrzuceniem w sytuacjach społecznych. Osoby z fobią społeczną odczuwają silny dyskomfort i napięcie w sytuacjach, w których są narażone na kontakt z innymi ludźmi, co prowadzi do unikania tych sytuacji lub przeżywania ich z ogromnym stresem. Fobia społeczna znacząco wpływa na codzienne funkcjonowanie, utrudniając nawiązywanie i utrzymywanie relacji, pracę zawodową, naukę oraz realizację osobistych celów. Na szczęście, istnieje skuteczna metoda leczenia fobii społecznej – terapia poznawczo-behawioralna (CBT).
Wewnętrzne dziecko, jego potrzeby i pragnienia, które niezaspokojone drzemią w każdym z nas. Czy nie na tym polega dorastanie, by racjonalnie podchodzić do życia i panować nad swoimi emocjami? Dlaczego tak ważne jest kierowanie uwagi ku swojemu wnętrzu, by odszukać w nim swoje wewnętrzne dziecko? Kim jest to wewnętrzne dziecko i dlaczego tak ważne jest, by się nim zaopiekować?
DEPRESJA U DZIECI CHOROBĄ CYWILIZACYJNĄ?
Depresja to stan emocjonalny charakteryzujący się głębokim uczuciem smutku, utratą zainteresowań, brakiem energii i motywacji do działania. Jest to poważne zaburzenie emocjonalne, które wpływa na różne sfery życia, w tym na samopoczucie, funkcjonowanie społeczne, światopogląd i zdolność do pracy. Osoby cierpiące na depresję często odczuwają silne uczucie beznadziei, bezsensowności podejmowania codziennych aktywności i przeświadczenie o byciu niepotrzebnym, które towarzyszą im na co dzień. Ważne jest zrozumienie, że depresja to choroba, która wymaga diagnostyki i leczenia przez specjalistów, takich jak psychiatrzy, psychologowie i psychoterapeuci.
Centrum Terapii poMOC
Natalia Kruszewska
tel. 508-593-199
kontakt@centrumterapiipomoc.com